Конспект спільної діяльності з дітьми у першій молодшій групі з формування цілісної картини світу «Ось яка осінь. Конспект заняттяСкладання оповідання по картині «Прогулянка осіннім парком

Осінній парк.
Осінь…. У місті вона найпомітніше перетворюється на парк. Кожне дерево, кожен кущик, травинку вона розфарбовує на свій колір. Берізки стоять у золоті, ліщина вкрита багряним листям, клени горять червоним, жовтим зеленим квітами. Доріжки парку не такі сірі, як влітку, а вистелені килимом опалого листя. Природа показує нам всю красу цієї пори року, не приховуючи подробиць, ніби хоче донести до нас якусь думку, ідею, поки що незрозумілу людському розуму.
В один із прекрасних осінніх днів, коли погода ще стояла прекрасна, я вирішила прогулятися по нашому міському парку. То були будні, народу в парку мало. У мене був вихідний, і я від нудьги поплелася до парку, щоб освіжитися від сірого, похмурого міста. Якщо чесно, то мені було досить нудно без друзів чи знайомих і тому довелося стати поетом – одинаком. Я присіла на лавочці і почала спостерігати за хмарами і думати про своє, думки самі лізли мені в голову і були про різне: про роботу, про друзів. Я навіть подумала про сенс життя і дійшла висновку, що все має бути так, як воно відбувається, і те, що я зараз тут проводжу свій єдиний вихідний, це теж мало статися.
Раптом повіяв вітерець, закружляло листя у вальсі, і мене охопило таке почуття, що я під золотим дощем. Неба не видно через листопад, він закрив собою весь світ, аби тільки насолоджувалися його натурою.
Я згадала кілька рядків Пушкіна і здивувалася цьому, там, за брамою парку, мені було не до цього, там я була дорослою людиною, а тут я стала мрійником. Мене охопило ліричний настрій і бажання писати вірші, але тому що я цього ніколи не робила, звичайно, у мене нічого не виходило.
Але тут мої думки перервалися через те, що я помітила першокласників, які йшли зі школи, їх не можна було не помітити, бо вони йшли, голосно розмовляючи і щось доводячи один одному. Вони говорили з таким захопленням про школу, що я мимоволі теж почала згадувати свої шкільні роки.
Я згадала, як же я не любила вставати рано-вранці, вилазити з теплого ліжка, але коли я таки прокидалася і йшла до школи, розуміла, що зустріч своїх однокласників і друзів, і настрій помітно покращувався. Я згадала першу вчительку, перше двійку, перше кохання… І я відчула себе таким старим! Я так шкодувала, що не хотіла ходити до школи, іноді прогулювала. Як би я хотіла повернутись у ці золоті роки, щоб побачитися з друзями. Де вони зараз, я не знала. Стільки спогадів, стільки думок одночасно розвивалися у моїй голові, що в мене навернулися сльози на очах.
Вітер потихеньку стих. І переді мною відкрився інший вид мого улюбленого парку. Дерева лякали своєю висотою та кривими гілками. Але вони були величні і говорили про торжество життя.
Згадався випадок із дитинства, який назавжди залишився у пам'яті. Це сталося, коли мені було років сім. Ми з друзями гуляли на пустирі поряд з нашими будинками. Мікрорайон був новий, ще залишилися не зруйнованими старі будиночки, які різко контрастували з новобудовою. Раптом побачили, як під дах невеликого будиночка прилетіли лелеки. Вони нам здавались такими великими та красивими. Пізніше я дізналася, що є прикмета: побачити лелека, що пролітає, означає, що всі справи, які були задумані або розпочаті, будуть дуже успішними. Так ось хто мені допомагав йти по життю, стати професіоналом у своїй справі, заслужити на повагу у людей.
Помітивши, що холодніє, я вирішив піти додому, виявляється, що в цьому «нудному» парку я провів кілька годин. Мені не хотілося йти, бо я знав, що через свої вічні справи я навряд чи скоро ще сюди прийду. А тут чарівний світ, де є, все, що ти захочеш, і все, про що думаєш.
І справді, я заходив у парк мимохідь, зрідка і зі своїми друзями, які, як і я, теж завжди поспішають кудись. Але я змінююся, я ловлю кожен момент життя, щоб надихатися їй.

Конспект освітньої діяльності

Складання оповідання з картини

«Прогулянка осіннім лісом»

Старша група

Освітні галузі:«Соціально-комунікативні» «Пізнавальний розвиток» « Мовленнєвий розвиток». «Художньо-естетичний розвиток»

Ціль:Допомогти дітям осмислити зміст картини та передати його зміст у його оповіданнях.

Завдання:

Вчити будувати пропозиції; чітко промовляти слова

Розвивати вміння складно, послідовно описувати зображення на картині.

Виховувати інтерес до складання оповідань з картини.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект освітньої діяльності

Складання оповідання з картини

«Прогулянка осіннім лісом»

Старша група

Освітні галузі:«Соціально-комунікативні» «Пізнавальний розвиток» «Мовленнєвий розвиток». «Художньо-естетичний розвиток»

Ціль: Допомогти дітям осмислити зміст картини та передати його зміст у його оповіданнях.

Завдання:

Вчити будувати пропозиції; чітко промовляти слова

Розвивати вміння складно, послідовно описувати зображення на картині.

Виховувати інтерес до складання оповідань з картини.

Хід освітньої діяльності.

Звучить спокійна мелодійна музика

Вихователь: сьогодні ми з вами здійснимо подорож. А куди ми з вами підемо ви зараз дізнаєтесь.

Перегляд презентації Осінь у парку.

Вихователь: Куди ж ми вирушимо?

Діти Осінній парк.

Вихователь: Правильно, хлопці! Але ж парк буде не простим, а чарівним!

Стукіт у двері. Заходить листоноша. Він приніс посилку-картину з листом.

Вихователь: Подивимося від кого цей лист? Читає вголос зміст листа.

«Здрастуйте, пише вам Лунтік. Мені потрібна ваша допомога. Мені необхідно скласти розповідь по картині «Прогулянка осіннім парком». Так як я ніколи не був в осінньому парку, мені дуже важко це зробити. Допоможіть мені будь-ласка"

Вихователь: Ви готові допомогти Лунтіку?

Діти: Так!

Вихователь: Хлопці, Лунтику пощастило, адже зараз ми якраз збиралися здійснити подорож до осіннього парку і нам буде легше скласти розповідь за картиною «Осінній парк»

Вихователь: Але, на жаль, просто так у ліс не потрапиш! Потрібно відгадати загадку

Вихователь загадує загадки

Листя в повітрі кружляє,

Тихо на траву лягають.

Скидає листя сад-

Це просто ... (Листопад)

Він іде, а ми біжимо,

Він наздожене все одно!

У будинок сховатися ми поспішаємо,

Буде до нас стукати у вікно,

І по даху тук та тук!

Ні не впустимо, милий друже! (Дощ)

Жовтою фарбою фарбую я

Поле, ліс, долини.

І люблю я шум дощу,

Назви ти мене! (Осінь)

Вихователь: Молодці!

Тепер можна вирушати до осіннього парку. Я пропоную взяти із собою картину. І ми в лісі складемо розповідь по ній. Ви згодні зі мною?

Діти: Так!

Вихователь: А що ще можна взяти із собою восени у лісі?

Вона зручна та легка,

Її назва недовго,

У господарстві служить нам віки,

Є в цьому слові ім'я Зіна.

З нею можна по гриби ходити

Її легко носити,

І дуже легко зламати!

З прутів, лика їх плетуть,

Скажіть, як її звати? (Кошик)

Діти: Кошик.

Вихователь: Правильно.

Грає чарівна музика.

Вихователь: Візьміться за руки. Встанемо у коло.

Один, два, три-покрутились і в парку, ти, опинись!

Вихователь: Подивіться всюди лежать листя. Чи не хотіли б ви їх зібрати.

Діти: Так!

Діти беруть по одному листочку.

Вихователь:

Який у тебе лист? А в тебе, що ми можемо сказати про листя: яке воно

Скільки листочків ви зібрали?

А чи можете ви вимовити слово листочок спочатку голосно, потім пошепки?

Діти: Так!

Усі діти вимовляють.

Вихователь: Хто ж розкидав це листя

Діти: Осінь!

Діти: Дні стали коротші за ніч довші, сонце світить мало, на деревах різнокольорові листочки, дмуть холодні вітри, вітер зриває з дерев листя, йде дрібний холодний дощ, небо сіре, трави буріють. Квіти в'януть, вночі заморозки, дерева покриваються інеєм, комахи зникли, сонце світить яскраво, на небі сірі хмари, вранці тумани, калюжі покриваються тонкою купкою льоду.

Вихователь: Молодці! Якщо ви так добре знаєте ознаки осені, ви означає добре підготувалися до неї.

Вихователь: Пропоную відпочити.

Фіз.хвилинка «Листочки»

Осінні листочки закружляли.

Веселий вітер зашумів над ними,

Весело вони летіли

І на землю сіли.

Ось вітер знову тихо набіг,

Раптом красиві листочки підняв.

Весело вони летіли.

І на землю сіли.

Вихователь: Діти, подивіться тут лежать якісь картинки. Чи не хотіли б ви їх розглянути. Я пропоную вам скласти гарна пропозиціяпо цих картинках А щоб вам було легше, пропоную розділитися по парах Усі підходять до столу, на якому лежать картинки. Вихователь допомагає розділитися по парах і складають пропозиції.

Вихователь: Хочеться похвалити вас, що ви говорили чітко, виразно, цікаво.

Хлопці, ми з вами мали комусь допомогти. Кому й у чому?

Діти: Ми повинні допомогти Лунтику, скласти розповідь про картину.

Вихователь: Я пропоную це зараз зробити.

Хлопці проходять до картини, сідають на стільці.

Складання оповідання.

Вихователь: Хлопці, зараз ви складатимете розповідь по картині Використовуйте у своєму оповіданні ті пропозиції та ті осінні прикмети, які ми вже називали раніше.

Запитання щодо змісту картини

Яка пора року зображена на картині?

Подивіться та назвіть усі прикмети осені, які ви тут бачите.

Хто зображений на картині?

Як вони одягнені?

Чим зайняті діти?

За що ви любите осінь?

Вихователь: Я почну нашу розповідь, а ви хлопці продовжите. Домовились?

Вихователь обирає двох хлопців, які продовжать оповідання. Перша дитина розповість середину оповідання Друга дитина закінчує оповідання

Вихователь: Потрібно ще раз розповісти нашу розповідь. Хто хоче?

Діти розповідають складене по картині оповідання.

Вихователь: Молодці, ви чудово впоралися!

Вихователь: Я приготувала ще дві гри "Осінні слова" та "Погода восени".

Пропоную вам зіграти в одну із них. А в яку гру вам вирішувати. Вибирайте!

«Осінні слова»

Діти: золота, сумна, похмура, красива, різнокольорова, дощова, довга, затяжна, щаслива, цікава.

"Яка вона?"

Вихователь:

У мене чарівна корона.

Знає багато вона

І багато чого хоче дізнатися

Кому на голову сяде.

Тому питання ставитиму.

Вихователь -Діти, а яка буває погода восени?

Коли йде дощ – дощова.

Коли дме вітер-вітряна

Коли холодно-холодна

Коли похмуро-хмарна

Сиро-сира

Ясно-ясна

Вихователь; нам час повертатися до дитячого садка. Ми нічого не забули?

Діти: Картину, кошик. Листочки, що знаходилися в кошику, замінили непомітно яблуками.

Вихователь: де ж наш кошик? Ось він.

Подивіться хлопці, наші листочки перетворилися на рум'яні яблука. І, правда, чарівний ліс. Яка ж щедра осінь. Звучить чарівна музика.

Вихователь: Візьміть усі за руки. Зробимо коло.

Один, два, три покрутилися і в дитячому садочку, виявилися!

Вихователь Ось ми і в нашому улюбленому дитячому садочку!

Хлопці вам сподобалась наша подорож?

Давайте нашими смайликами покажемо, який у нас залишився настрій. Вам сподобалась наша подорож? Після обіду ми з вами напишемо лист нашому Лунтику напишемо йому нашу складену розповідь. Він буде дуже радий. А ви у мене молодці Що найбільше вам запам'яталося в нашій подорож???


Олена Архіпова
Конспект спільної діяльності з дітьми у першій молодшій групі з формування цілісної картинисвіту «Ось яка осінь»

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установадитячий садок № 3 «Казка»м. Бологе Тверська область.

Конспект спільної діяльності з дітьми у 1 молодшій групі«Ладушки»по формуванню цілісної картини світу на тему:

«Ось яка осінь

Розроблений вихователем:

Архіповою Оленою Василівною

Цілі: Закріплювати знання про прикмети осені.

Вчити розглядати картину,Відповідати на питання щодо її змісту.

Завдання:

Освітні

1. Закріпити уявлення дітей про прикмети осені.

Розвиваючі.

1. Розвивати увагу та мислення дітей.

2. Розширювати словниковий запас дітей.

3. Закріплення кольорів.

4. Уточнити знання про овочі та фрукти.

5. Розвивати слухову увагу та інтерес.

Виховні

1. Виховувати любов до природи.

2. Бажання піклуватися про неї.

3. Щеплювати турботу та любов до тварин.

Технології.

Особистісно - орієнтована технологія, спрямована на постановку цілей виховання та розвиток, досягнення результату, дидактичні та рухливі ігри.

Устаткування.

Музикальна композиція "Пори року"П. І. Чайковського (осінь) ;

(Клен, дуб, береза) .

М'які іграшки заєць та їжак.

- картинки овочів та фруктів.

- картина«Діти гуляють у парку»

Види діяльності: пізнавальна, комунікативна, ігрова.

Попередня робота з дітьми: бесіда про осені; спостереження за погодою на

Розмова про осеніспостереження за погодою на вулиці.

Розгляд тематичних ілюстрацій

Заучування віршів та пісень про осені.

Розучування танцю з осінніми листочками»

Види діяльності: пізнавальна, комунікативна, ігрова, читання

Устаткування:

- картина«Діти гуляють у парку»

Музикальна композиція "Пори року"П. І. Чайковського (осінь) ;

Вирізане з кольорового паперу листя (Клен, дуб, береза) .

- картинки овочів та фруктів.

Попередня робота з дітьми: бесіда про осені; спостереження за погодою на

прогулянці; спостереження за птахами; розгляд тематичних ілюстрацій;

заучування віршів, пісень про осені, навчання танцю з листочками.

Організаційний момент.

Звучить музика П. І. Чайковського "Пори року". Діти слухають композицію.

Вихователь пропонує дітям підійти до віконця та подивитися, яка варта

(Відповіді дітей)

Розповідає, що настала осінь, стало холодно, дме вітер, листочки з

дерев опадають, зав'яли квіти на клумбах, часто йдуть дощі.

Педагог просить дітей повернутись на місця, читає вірш Е. Трутневий:

Вранці ми у двір ідемо,

Листя сиплеться дощем,

Під ногами шелестять

І летять, летять, летять.

Дидактична гра «Листики до мене!»

Вихователь роздає дітям осіннє листя, з якими вони ходять

по групі. Потім педагог показує листочок, який вирізаний з кольорового паперу.

будь-якого дерева і просить дітей підійти з такими ж листочками.

Вихователь: підійдіть до мене у кого жовті листочки Потім просить підійти у когось червоні листочки.

(Діти виконують завдання).

Допомагає дітям, які не можуть виконати завдання.

Вихователь співає пісню і виконує рухи разом з дітьми:

«Невгамовний вітерець

Дме, задує,

Жовті листочки

З дерева зриває.

І летять листочки

З гілки на доріжки (Рух руками зверху вниз) .

І біжать листям

Маленькі ніжки (легкий біг на місці)

Ми з тобою гуляти підемо (Крок на місці)

І листочки зберемо» (Сідають, нахиляються, збираючи листочки)

Вихователь продовжуючи розповідь про осені каже, що в саду та на городі дозрів

урожай, нагадує, як діти збирали овочі та фрукти для звірят.

Дидактична гра "Овочі фрукти".

Вихователь роздає дітям картинкина яких зображені овочі та фрукти

Уточнює назву та просить віднести зайчику (який сидить на стільці)овочі

Їжачку (котрий стоїть на підлозі)фруктів.

Уточнює, що принесла дитина і до якої спільноти належить предмет.

Вихователь садить дітей на стільці півколом, показує картину

«Діти гуляють у парку»просить розглянути. Нагадує, що її вже

розглядали та ставить питання до дітям:

Яка пора року зображена на картині?

Що роблять діти?

У що одягнені діти?

Педагог разом із дітьмискладає розповідь за картині, спонукаючи дітей

домовляти пропозиції.

Вихователь хвалить усіх вихованців, відзначає особливо уважних дітей.

Публікації на тему:

Конспект ігрової ситуації щодо формування цілісної картини світу «Масляна» у другій молодшій групіМета: познайомити дітей з російською народним святомМасляна. Програмний зміст: - знайомство дітей з історією виникнення та традиціями.

Конспект ігрової ситуації щодо формування цілісної картини світу «Ми живемо в Росії» у другій молодшій групіМета: розвивати у дітей почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини. Програмний зміст - закріпити поняття у дітей, що наша Батьківщина.

Конспект НУД щодо формування цілісної картини світу у першій молодшій групі «Розгляд цуценя»Освітня область: Пізнавальний розвитокВиди дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, читання.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності щодо формування цілісної картини світу «Зима»Мета: виявити рівень сформованості знань дітей про зимову пору року. Завдання: познайомити з утворенням сніжинок, дати поняття, що.

Тема: «Зимові звірів». Завдання: 1. Дати дітям уявлення життя диких тварин взимку. Закріплювати знання дітей про сезонні зміни.

Природа неймовірно красива у всі пори року. Але все ж таки осінь — це дивовижна, прекрасна і особлива пора. Можливо, тому що дерева одягаються у своє казкове оздоблення. А може, тому що під ногами шарудить опале листя, яке покриває землю різнокольоровим осіннім килимом. Що може бути прекраснішим і поетичнішим осіннього листопада…
Наш дошкільний заклад знаходиться на півночі міста Москви. Ділянки для прогулянки дітей у нашому дитячому садку гарні, вони облямовані різноманітними деревами та чагарниками, біля будівлі пахнуть квіткові клумби. Але по-справжньому розглянути красу і почути звуки осені можна лише побувавши у лісі чи парку. А красивих живих природних оаз у нашому районі чимало. Це парки, гаї, озера, ставки, з химерними мостами, прекрасні пейзажі Москви-річки, що простягаються вдалину.
Дітям підготовчої до школи групи надовго запам'ятається прогулянка разом із освітянами та батьками осіннім парком імені В.В.Воровського, який знаходиться у північному окрузі міста.
Прогулянку в « живу природу» ми розцінюємо як ефективну форму залучення дітей до екологічної культури, як важливий аспект оздоровчої роботиз дошкільнятами та як спосіб залучення дітей до історії та культури рідного краю.
Малята, гуляючи парком, милувалися природою, досліджували архітектурні та скульптурні об'єкти, які їм на шляху. Великий інтерес мандрівників викликала пам'ятна скульптура «Перемога». Діти з цікавістю розглядали обеліск, запитували: Чому скульптура білого кольору? Хто створив цей пам'ятник? Чому художник-скульптор зобразив жінку з крилами?
Запитуючи ці питання, хлопці самі намагалися на них відповісти: «Напевно, це ангел з крилами, а ангели завжди білого кольору», «жінка-ангел дуже сумна: у неї опущена голова і очі дивляться вниз».
Скульптор О.Є. Недоліки, створив цей пам'ятник з білого граніту. Встановлено скульптуру в центрі парку, її було відкрито 7 травня 1995 року, на честь 50-річчя Перемоги у Великій Вітчизняної війни.
Пам'ятник – пам'ять. Усі мають пам'ятати про героїчний подвиг людей. Автор, створюючи скульптуру, зобразив не ангела, а богиню Перемоги, вона теж мала крила. Цю скульптуру ще називають «Загиблим і живим». Саме цей пам'ятний напис дошкільнята прочитали на п'єдесталі.
Жінка-птиця зображена скорботною з опущеними вниз очима. Вона журиться про загиблих людей, які захищали нашу Батьківщину від ворогів Тому одне крило в неї опущене вниз. Інше крило підняте нагору — це символ того, що живі завжди пам'ятатимуть про подвиг героїв.
Невипадково пам'ятник встановлений поруч із будинком, у якому розмістився «Центр дитячої творчості». У роки війни в ньому був госпіталь для поранених. Дошкільнята розглядали та милувалися ліпниною прекрасної старовинної будівлі.

Багато пам'яток історичних споруд, що нагадують про героїчний подвиг наших людей, знаходяться в цьому районі столиці. Південний вихід парку привів нас на вулицю Зої та Олександра Космодем'янських, про яких діти дізналися багато цікавої інформації. У процесі прогулянки вийшли до східного виходу парку, де побачили школу №201, де навчалися юні герої Зоя та її молодший брат Шура, які загинули в роки війни. Подвиг Героїв Радянського СоюзуЗої та Олександра Космодем'янських нікого не залишив байдужими.
Нині стару будівлю школи реставрують. А в новій будівлі знаходиться музей, присвячений героям. У 2015 році ми всі відзначатимемо 70-річний ювілей Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Діти, батьки та педагоги – учасники цієї подорожі вирішили найближчим часом відвідати шкільний музей.
На місці існуючого парку давним-давно знаходився сосновий гай. Пізніше дерева досаджували та пересаджували. Так з'явилися рівні соснові та березові алеї. Тільки одну сосну не стали чіпати, навіть під час встановлення пам'ятної скульптури. Стоїть вікова сосна в центрі парку на перетині кількох алей: влітку тінь від її розлогої крони, рятує городян від палючого сонця, а під час дощу під її гілками можна сховатися від негоди. Цьому дереву понад сто років. Діти торкалися «вікового сторожа парку», намагалися обійняти сосну, дивувалися її довгожиттю. У парку розташований один з небагатьох у нашому місті майданчик для гри в містечка. Звісно, ​​наші малюки взяли участь у своєрідних змаганнях «Російська забава».


Оскільки парк невеликий і затишний, діти разом із батьками йшли всі стежки та алеї. І ось диво…
Серед дерев погляду малюків відкрився вид на величезний валун. Як потрапив цей величезний камінь у парк? Зазвичай такі валуни знаходять на березі річок та озер. У світі багато місць, де зустрічаються величезні самотні валуни — це уламки скель, що спустилися з гірських вершин за допомогою льодовика, що розтанув. Цим брилам дають навіть імена. Можливо, мільйон років тому на місці нашого парку було величезне озеро чи гори? Діти довго фантазували і, нарешті, дійшли думки, що величезний валун привезли сюди для того, щоб дивувати людей. Для цього напевно робітникам знадобилася величезна вантажівка і навіть підйомний кран. Добре, що знайшлася мотузочка, за допомогою якої дошкільнята виміряли висоту і коло величезної кам'яної брили. Це знадобиться для того, щоб у дитячому садку розповісти іншим хлопцям про побачений камінь-валун.
А ще ми порівняли розміри каменю зі зростанням малюка; із розміром клумби на ділянці; з колом каштанового дерева (виявили, що коло каштана в п'ять разів менше каменю). А щоб камінь «ожив» і «посміхнувся», з яскравого паперу, що самоклеїться, діти і батьки тут же вирізали очі, посмішку і приклеїли їх на суворий, самотній камінь. Вирішили дати ім'я доброму каменю. Камінь назвали Добриня. Дуже вже він схожий на величезного богатиря, який день і ніч стоїть на посту та охороняє наш парк.


Корисна справа зроблена, та ми продовжили подорож…
Попереду на нас чекав ігровий майданчик. Що це за споруда? Та це «Гігантські кроки». Ви не знаєте, що таке «гігантські кроки»? І ви ніколи не каталися на такій каруселі з мотузяними петлями-сидіннями? Нині рідко де зустрінеш таку карусель. А за старих часів це була традиційна російська забава під час масових народних гулянь.
Наші відважні хлопці спробували робити величезні кроки, але у присутності батьків. Все-таки ця гра для дітей шкільного віку. А ось гойдалка, у вигляді кошика – це для наших мандрівників. Гірки, паровозики, лабіринти, рухливі ігри: все це дуже сподобалося малечі.


Подорож завершилася прогулянкою березовою алеєю.
У заздалегідь приготовлені картонні папки, діти акуратно, з любов'ю складали осінні листочки, а найбільші та найкрасивіші збирали у букети.
Відомо, що багато поетів складали вірші про осінь, а художники створювали пейзажі, оспівуючи красу білоствольної красуні. Репродукції творів таких майстрів живопису, як О.І. Куїнджі, А.К. Саврасов, І.І. Левітан, В.Д. Поленов та ін представлені в міні-музеї нашого дошкільного закладу, де діти неодноразово бували на екскурсіях.
Ізостудія дитячого садкапрацює за авторською програмою Т.А.Копцевої «Природа та художник». Діти всіх вікових груп із задоволенням відвідують її. Тут можна дати волю своєї фантазії. Використовуючи різні художні матеріали, створити свої, поки що невмілі, але виразні твори. Зміст програми націлює педагога-вихователя на організацію особливого творчого освітнього середовища, використання методичного принципу «одухотворення природи». Прогулянки парком сприяли тому, що діти, ґрунтуючись на своїх враженнях, створили на заняттях серії виразних малюнків.
Згодом, на черговому занятті, ми згадали загадки про березу:
«Зелена, а не луг; біла, а не сніг; кучерява, а не голова»; «У сукні білій дівчина стоїть, і народ їй дякує: за її сумну красу, за її зелену косу». Розглянули, зібране під час прогулянки осіннє листя, і визначили, що березові листочки дуже схожі на маленькі серця. А серця символізують кохання. Любов до мами, до сім'ї, до Батьківщини. З давніх-давен береза ​​вважається символом Росії. Для російської людини немає дерева ріднішим, ніж береза. Неможливо уявити нашу Батьківщину без березових гаїв та березових алей у парках. Красиві берізки ростуть і навколо нашої дошкільної установи


Разом з педагогом діти вирішили відобразити побачену красу осіннього парку колективної роботи«Березова алея», використовуючи олійну пастель, акварельні та гуашові фарби.
Закипіла робота в ізостудії. Проговорили загальний задум і ось уже видно обриси білоствольних красунь, на тлі висхідного сонячного диска. Вдалину тікає стежка, а навколо різнокольоровий осінній килим і ще жовто-зелена трава.
Але як намалювати осінні березові листочки? Ну, звичайно, стануть у нагоді, зібрані в парку і акуратно складені в картонну папку, листя. Маленькі художники з любов'ю дістають кожен листочок. Вони дуже тендітні, бо мами вдома прогладили їх праскою через чистий білий аркуш паперу.
Тепер головне їх не зламати, а приклеїти до зображених. олійною пастеллюгілки берез, на вкриті аквареллю, небо та стежку. Та це ж справжній листопад…
Картина готова, дивлячись на неї, ми завжди згадуватимемо прогулянку осіннім парком.



А як же осінні квіти? Адже після екскурсії в природу діти разом із батьками їх засушили у велику кількість. Вирішили на наступному занятті використовувати їх для картин та створити аплікативні композиції із засушених квітів та листя.
Діти з нетерпінням чекали чергового заняття, і ось нарешті почалася копітка робота. Особливо важко було приклеїти засушені квіти на картон. За допомогою педагога діти вибрали кольоровий аркуш паперу та розклали на ньому засушене заздалегідь листя, квіти, насіння дерев. Вийшла квіткова композиція, у кожного своя. Потім індивідуально з кожним юним художником, природний матеріалбув приклеєний на кольоровому тлі.
Зберегти такий «тендітний» твір дуже важко. Батьки допомогли. Вони придбали рамки, вкриті прозорим пластиком – оргсклом. Це безпечно для дітей. У результаті діти разом з батьками прикрасили красивими живими аплікаціями квітковими інтер'єр ізостудії.


Дивлячись на створені твори: панно та аплікації, юні художники розповідатимуть друзям про прогулянку осіннім парком. Згадувати про каміння-валуна з богатирським ім'ям Добриня, який взимку сховається під снігову ковдру, але все одно нестиме свій дозор. Хтось із дітей разом із батьками обов'язково прийде ще раз у парк і відвідає диво-камінь, обійме білоствольну березку або могутню вічнозелену сосну, притиснеться щокою до їхньої кори та шепне їм добрі слова.
Подорож у природу настільки сподобалася дітям, що вони з нетерпінням чекають на нові подорожі, адже природа красива у всі пори року. Любування природою є могутнім імпульсом творчої діяльності, про що свідчать, створені після прогулянки парком, творчі роботи юних художників.. До швидкої зустрічі, парк!